LEVÉL 10 2006. november 1.
Kedves Tulajdonostársak!
NOVEMBER 6-án hétfőn 17 órakor LAKÓGYŰLÉS!!!!
Helyszín: Dózsa György Általános Iskola
(Osztrovszky u.-József Attila sgt. sarok), pince, jobbra az első terem.
Téma:
Először is néhány fontos dologról – tematika nélkül, s főleg az „akinek nem inge, ne vegye magára” szólás jegyében:
A továbbiakat tematika
szerint:
(Az előzmények a korábbi levelekben, igyekszem elkerülni a felesleges ismétléseket.)
Szerkezetkész átadás
Gyakorlatilag a végén vagyunk a procedúrának. A dokumentációt pénteken (3-án) fogják átadni Sándor Ernőék Valkony Károlynak és nekem. A hiányzó munkálatokat 1-2 kivétellel elvégezték, s bizonyára az az 1-2 kivétel is megtörténik pillanatokon belül. Egyébként Valkony Károly azt mondta, hogy minden ezzel kapcsolatos kérdéssel nyugodtan forduljatok hozzá, tájékoztat mindenkit, aki a hétfői lakógyűlésig is információhoz akar jutni
Gáz
Én úgy tudtam Sándor úréktól, hogy a méretlen oldali gáz átvétele a múlt hétre volt esedékes. Mivel úgy tűnt számomra, hogy nem történt semmi az október 7-ei gázbekötés óta, hát magam jártam utána a dolgoknak.
Sikerült beszélnem a Dégáznál két nagyon készséges hölggyel, akik komolyan vették határozott kérdéseimet a témára vonatkozóan, és összehoztak egy második személyes találkozót is Fekete Istvánnal, a Csongrád megyei átvevővel. Fekete úrtól a következőket tudtam meg:
A múlt hétre neki nem volt beütemezve a Pusztaszeri u. 5-ben átvételi eljárás (a szemem előtt nézte meg a határidőnaplóját, s mutatta meg, mert én hitetlenkedtem, mondván, hogy engem úgy tájékoztattak meg kellett lennie).
A ház szerkezetkész átadásához ez az átvételi eljárás szükséges, ezért Valkony Károly arra kérte Sándor Ernőt, hogy mielőbb történjen meg ez a procedúra.
A lakások gázellátásával, ill. a gázórákkal, szerződésekkel kapcsolatban az alábbi (elvi) ügymenetről tájékoztattak.
2. Készüljön el a munka.
Nincs lehetőség csoportos
intézésre, mert az egyes lakások gázzal kapcsolatos megoldásai nem egységesek,
nem egyeznek meg az engedélyezett gáztervben foglaltakkal.
A gázóra egyébként a Dégáz tulajdona – kivéve az irodát, mert ott más a helyzet -, az órákat 10 évente díjmentesen cserélik.
Megjegyzés: az irodára nem teljesen ezek a dolgok vonatkoznak, azt külön kell intézni.
Gázóra-szekrények
A gázóra-szekrény megléte kötelező. A mért oldali gáz átvétele csak akkor történik meg, ha van zárható szekrény. Tiszta szerencse, hogy megint személyesen beszélhettem Fekete Istvánnal, ui. most nem egészen azt mondta a szekrénnyel szemben támasztott követelményekről, mint az első beszélgetésünkkor. A lakógyűlésen végleges döntést kell hoznunk ebben a témában, ui. néhány lakó már szeretne beköltözni, s csak akkor veszik át a méretlen oldali gázt, ha van szekrény!
Víz
Az előző levélben részletezetteknek megfelelően megtörtént a vízbekötés. A munkát elvégezték, a 45.000 Ft-ot ki kell fizetnünk. (Még a legfelső aszfaltréteg úgy láttam hiányzik, de bizonyára hamarosan megcsinálják.)
Elmentem a Vízműhöz, hogy elkérjem a szolgáltatói szerződés megkötéséhez szükséges papírokat. A „kinti”, ablakos ügyintéző hölgyektől beterelgettek az egyik kis irodába, ahol előadtam az összes rendelkezésemre álló „vizes” és „csatornás” papírt, különösen az „Engedélyezési tervdokumentáció” feliratút, s elmondtam, hogy mit szeretnék. Az ügyintéző hölgy erre megkérdezte, hogy hol a többi papír. Én felhívtam a figyelmét a tervdokumentációhoz hozzátűzött „Hozzájárulás” feliratúakra, melyet a Vízmű állított ki. Mint kiderült, ő azokat látta, az rendben is van, de hiányolta a belső gépészeti tervet, amit –szerinte – nekem 3 példányban kellett volna vinnem, műszaki leírással együtt, valamint mellékelve a tulajdonosi névsort a megfelelő adatokkal. Én mondtam, hogy nekem csak névsorom van, belső gépészeti tervről viszont nem tudok, de lehet, hogy beadta az építő, csak nekem nem adott másolatot belőle. Az ügyintéző hölgy javasolta, hogy akkor talán derítsem ezt ki, addig nem tudunk továbblépni.
Sándor Ernőnek elmondtam a történteket, aki felháborodva közölte, hogy de hát ott vannak a kezemben a papírok, ők mindent odaadtak, s nem túl hízelgő jelzőkkel illette az ügyintéző hölgyet. A patthelyzetet nem sikerült megoldanunk az első néhány körben, Sándor Ernő mondta a saját igazát, én pedig a Vízműnél hallottakat. Az lendített némileg a szituáción, hogy Valkony Károly kijelentette, hogy a nálam lévő engedélyezett terv nem belső gépészeti terv. Erre Sándor Ernő felhívta Csapó Péter urat (a víz-csatorna terveket is ő csinálta), aki azt nyilatkozta a telefonba, hogy ő beadta a terveket (kérdés, hogy milyet…). Miután én többször hangsúlyoztam, hogy nem valószínű, hogy a Vízmű irodájában el fogják nekem hinni, hogy „az építő azt mondta, hogy a tervező azt mondta, hogy beadta”, hát megint megfeneklett a megoldás irányába haladás. Én még a megbeszélés elején felajánlottam Sándor Ernőnek, hogy menjünk be együtt a Vízműhöz, de a vitánk végén visszavontam ezt a felajánlást, amikor Ernő kilátásba helyezte, hogy mit és hogyan fog elmondani az irodában dolgozó hölgynek. Megkértem a jelen lévő Valkony Károlyt, hogy próbálja meg kihámozni ezt az ügyet, én telítődtem a témával és a meddő vitával, amit hosszasan folytattunk.
Ami a lényeg: víz van. A „nagy” vízóra a Lakótér Bt. nevén van, ezt át kell íratnunk az én nevemre. Ezt tulajdonképpen azonnal meg lehet tenni. Elhoztam a szükséges nyomtatványt, a rám vonatkozó részeket kitöltöttem, s amint kiderül hogy mi a helyzet a belső gépészeti terv témakörben, be is adom. Ez gondolom pénteken (3-án) megtörténhet.
A „kis” vízórákat ill. a vízfogyasztást a köv. módon lehet intézni:
1. Akinél még nem raktak fel vízórát a saját „vizes” szakemberei, az intézkedjen mielőbb! Vegyék meg és tegyék fel a szükséges helyre.
2. Én felírom (jövő hét elején gondoltam) minden lakásra vonatkozóan a vízóra állását, ez lesz a kiinduló állapot.
4. Igényelni kell a vízóra hitelesítését, időpontot egyeztetni. Ha 5-nél több vízóra-hitelesítést kér egy társasház egyszerre, akkor csoportos hitelesítésnek minősül, aminek kedvezőbb a díjszabása, ha jól értettem 900,- Ft/db.
Megjegyzés: az irodára nem teljesen ezek a dolgok vonatkoznak, azt külön kell intézni.
Csatorna
Ahogyan korábban ecseteltem, ez egy eléggé zűrös téma (volt !). Sándor Csaba - ígéretéhez híven – megszervezte és megoldotta a „fű alatti” beköttetést. Állítólag ez meglehetősen nagy kockázattal járt, ui. ha „lebuktak” volna, hogy engedély nélkül lezárták az útpályát és felszedték a burkolatot, akkor kemény büntetések elé néztek volna.
Szerencsére nem volt gond, s így a csatorna be van kötve! Köszönet érte Csabának.
A kubikos cég, aki megoldotta a földmunkát, 160.000 Ft-ot kér számla nélkül. Mivel a munkát elvégezte, ezt gyakorlatilag azonnal ki kell(ene) fizetnem.
Postaládák, felszerelésük
Ahogy az előző levélben részleteztem, a postaládákat megvettük és felszereltettük. Az OBI-féle akciós beszerzésen megspórolt összeget szétosztottam14 felé, így egy postaláda, felszereléssel együtt (65.486+7.000)/14=65486/14+7000/14=4678+500=5178,-Ft-ba került. (Bocsi, nem tudtam megtagadni a hivatásom, de fizika órát nem tartok, ígéremJ. ) Kulcsokat pénzbefizetéskor adom!
Kaputelefon
Ne felejtsétek el lakáskészülék leszerelésével kapcsolatos tudnivalókat, ha festéskor útban van (az előző levélben írtam)!
A felinstallált kapunyitó érméket a pénzbefizetéskor átadom!
Villany
Jelen pillanatban nem látok kristálytisztán minden mozzanatot a tárgykörben, amit tudok azt leírom, azután a valóság majd igazolja, vagy cáfolja információim helyességét.
Kábel-TV
Folyamatban – állítólag. Többször is ígértek visszahívást, de még eddig nem történt meg. Ha bekötik az áramot, akkor azonnal határozottan reklamálni fogok, végül is szept. 15 óta igazán volt idejük foglalkozni a kérdéssel.
Szomszéd
Ez ügyben csak megismételni tudom a korábban leírtakat, újabb fejlemény nincs, semmilyen okiratot nem kaptam eddig.
„A szomszéd telken lévő hátsó épület benyúlik a mi telkünkre. Azt az információt kaptam, hogy a szomszéd szeretne egy hivatalos, ügyvéd által szerkesztett nyilatkozatot aláíratni mindannyiunkkal ez ügyben. A lényeg: hozzájárulunk az épület fennmaradásához, cserébe pedig a szomszéd megcsináltatja a saját kéményét, amit nekünk kellene, tekintettel arra, hogy a mi házunk felépülése miatt lett rövid az ő kéménye, s azt nekünk kell megmagasíttatni.”
Járda helyreállítása
Lassan aktuálissá válik a téma. Kérek majd árajánlatot a munkálatokra.
Parkosítás-füvesítés
Nem tudom mennyire szükséges betartani a kertészeti tervben írottakat, de utánanézek. Tudomásom szerint a lakhatási engedély megkérésekor ellenőrzik, hogy történt-e parkosítás.
Szemétszállítás
A Környezetgazdálkodási Kht.-nál utánanéztem a dolgoknak. Az alábbiakról tájékoztattak:
Megjegyzés: az irodára nem teljesen ezek a dolgok vonatkoznak, azt külön kell intézni.
Egyelőre ennyi. A többit szóban, hétfőn délután.
Üdvözlettel: Hrotkó Klára
FONTOS!
Szeretnék tiszta helyzetet teremteni a
befizetendő költségek témakörben, ugyanis most némileg kuszának érzem a
jelenlegi állapotot. Pénteken (3-án) küldök egy újabb e-mailt, ami csak erről
szól! Mindenki készüljön úgy, hogy hétfőn be kell fizetnie az aktuális
költségek rá eső részét!